Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą | 24.09.2023 r.

24 września, 20232 MinutyW Ogłoszenia
  1. Nasi parafianie uczestniczą w pielgrzymce do Gruzji. Pamiętają o nas w tych miejscach, do których się udali, a nas wszystkich proszą o modlitwę za nich.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– środa 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana
– czwartek 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– piątek 29.09 – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
– sobota 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

  1. Spotkania formacyjne: poniedziałek – klasa VI i Wspólnota Światło Słowa, wtorek – klasa VII i chór, środa – Matki w Modlitwie, sobota – Mały Apostoł o godz. 1530 i schola.
  2. Nabożeństwa: środa o godz. 1700 – Adoracja w intencji dzieci nienarodzonych, piątek o godz. 1700 – Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  3. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 1730. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 1630 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 1830 i po różańcu Msza św.
  4. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 1130 i będzie połączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy także dzieci i młodzież o udział we Mszy św. i w procesji różańcowej.
  5. Dzieci I Komunijne otrzymają różańce przed Mszą św. Dlatego prosimy, by dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się o godz. 1115 z przodu kościoła.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, MGN, Niedziela.