Ogłoszenia na Uroczystość św. Jana Pawła II | 22.10.2023 r.

21 października, 20232 MinutyW Ogłoszenia
 1. Dzisiejszy patron Św. Jan Paweł Wielki wołał na Jasnej Górze: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali. Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja. Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek. A więc: czuwajcie!”.
  Dzisiaj przeżywamy również Światowy Dzień Misyjny i zaczynamy tydzień misyjny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć misje ofiarą do puszek.

Codziennie o godz. 1730 zapraszamy na różaniec, na Zamku o 1630.

 1. Kalendarz liturgiczny:

– sobota 28.10             – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

– niedziela 29.10        – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Zbliża się czas Wszystkich Świętych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, by w stanie łaski uświęcającej ofiarować odpust w intencji naszych bliskich zmarłych. Można to zrobić codziennie od godz. 1700.
 2. Różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek – Róża MB Nieustającej Pomocy
 • Wtorek – Róża MB Ludźmierskiej
 • Środa – Róża MB Częstochowskiej
 • Czwartek – Róża MB Jaworzyńskiej
 • Piątek – Róża Ukoronowania NMP
 • Sobota – Róża MB Łaskawej
 • Niedziela – Rada Parafialna
 1. Spotkania formacyjne: poniedziałek – Klasa VIII i Wspólnota Światło Słowa, wtorek – chór, środa – Matki w Modlitwie, sobota – Mały Apostoł o godz. 1530 i schola.
 2. W poniedziałek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu razem ze Wspólnotą Światło Słowa.
 3. W przyszłą niedzielę Rada Rodziców naszej szkoły będzie rozprowadzać ciasta, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz uczniów.
 4. Wójt Gminy: W najbliższych dniach będą zbierane odpady gabarytowe oraz rozbiórkowe i zużyty sprzęt elektryczny. Prosimy o gromadzenie odpadów wyłącznie przed swoją posesją. Zakazuje się wspólnego gromadzenia odpadów np. na przystankach. Podczas zbiórki nie będą zbierane opony rolnicze. Przypominamy także o wystawieniu odpadów dniu zbiórki przed godziną 800. Ograniczy to rozkradanie i dewastację wystawionych odpadów, a także powstawania dzikich wysypisk. Zamek – poniedziałek, Niedzica – wtorek.